KARDIODIABETOLOGIA - GABINET KONSULTACYJNY

Diabetologia

Dr nauk med. Joanna Kusowska nie tylko posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne i naukowe w dziedzinie diabetologii, ale przede wszystkim jest lekarzem przyjaznym i troszczącym się o dobro pacjenta.

Każdego traktujemy indywidualnie! Zapraszamy do kontaktu z nami, by ustalić termin specjalistycznej wizyty w naszym gabinecie.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzycą nazywamy zaburzenia metaboliczne charakteryzującą się podwyższonym poziomem cukru we krwi, co spowodowane jest defektem produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki B trzustki. Wyróżniamy wiele przyczyn tej choroby, a samo leczenie cukrzycy zależy od typu cukrzycy i zawsze powinno być uzgodnione z doświadczonym lekarzem diabetologiem.

Leczenie cukrzycy

Zawsze powinno być ustalone z lekarzem specjalistą – w innym wypadku może zaszkodzić zdrowiu. Dr nauk med. Joanna Kusowska jest specjalistą diabetologii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i naukowym. Pomożemy nie tylko ułożyć plan leczenia, ale także oswoić się z chorobą i nauczyć się cieszyć życiem mimo niedogodności.
Należy jednak pamiętać, że leczenie cukrzycy to także odpowiednia dieta cukrzycowa oraz regularny wysiłek fizyczny. W ułożeniu diety również można skorzystać z pomocy gabinetu Good Clinical Practice.

Dieta cukrzycowa

W naszym gabinecie przeprowadzamy edukację diabetologiczną i żywieniową zgodnie z wynikami najnowszych badań naukowych (metoda Metabolic Balance), opracowujemy Indywidualne Programy Żywieniowe, uwzględniając preferencje i nawyki żywieniowe pacjenta.

Ogólne zasady żywienia:

  • ogranicz lub w ogóle wyeliminuj cukier
  • uwzględnij jak najwięcej produktów o niskim indeksie glikemicznym, a przede wszystkim warzyw, bogatych w błonnik
  • wybieraj owoce o niższej zawartości cukru, np. grapefruity, melony, arbuzy zamiast bananów, winogron i śliwek
  • częściej wybieraj produkty świeże, a unikaj wysoko przetworzonych, np. konserw mięsnych
  • unikaj tłuszczów zwierzęcych

 

Stosując właściwe leczenie farmakologiczne cukrzycy oraz nabierając zdrowych nawyków żywieniowych i prowadząc aktywny tryb życia, każdy diabetyk może cieszyć się życiem, tak samo jak zdrowy człowiek!

Cierpisz z powodu cukrzycy? Nie zwlekaj! Umów się na wizytę u specjalisty!