KARDIODIABETOLOGIA - GABINET KONSULTACYJNY

Leczenie nadwagi-skuteczna i zdrowa dieta

Dr nauk med. Joanna Kusowska

                                             „Pożywienie będzie waszym lekarstwem”
Hipokrates

Modyfikacja stylu życia, skuteczne leczenie dietą udowodnione naukowo? 

Jak mamy rozumieć wyrównanie metaboliczne ?
Indywidualny Program Żywieniowy (IPZ) to kompleksowy program wyrównania metabolicznego, regulujący zaburzenia gospodarki lipidowej , węglowodanowej i białkowej oraz  zaburzeń hormonalnych, zmniejszający wagę ciała, który opracowany przez lekarzy, dietetyków i biochemików, jest zgodny z wytycznymi Europejskimi w zakresie zdrowego żywienia z 2017 roku. Podstawą jest indywidualny plan żywieniowy, opracowywany jest na podstawie własnej przemiany materii, zaburzeń hormonalnych i niedoborów pierwiastków, które uzyskujemy z wyników badań laboratoryjnych oraz podanych przez pacjenta  informacji dotyczących stanu zdrowia, chorób współistniejących oraz indywidualnych nawyków i upodobań żywieniowych.

Cztery fazy programu prowadzą do sukcesu i umożliwiają:

1. Długotrwale zmniejszyć  masę  ciała i BMI (bez efektu jo-jo!)

2. Istotną poprawę stanu zdrowia,przez normalizację zaburzeń metabolicznych i hormonalnych oraz zniwelowanie czynników ryzyka chorób układu krążenia oraz  poprawę jakości życia.

Jak działa program wyrównania metabolicznego?
Indywidualny plan żywienia łączy „chemię” ciała z „chemią” wybranych artykułów spożywczych, tworząc nową równowagę metaboliczną. Spożywamy zdrowe artykuły spożywcze, które nie tylko są naturalne i zawierają składniki odżywcze ale które są niezbędnie potrzebne, aby doprowadzić „zaburzoną” przemianę materii do stanu równowagi. Opracowany osobisty plan żywienia jest ściśle związany z aktualnym stanem naszego zdrowia.

Jak funkcjonuje Indywidualny Program Żywieniowy?
Celem utworzenia planu zdrowego żywienia jest wyregulowanie podstawowej przemiany materii i redukcja wagi ciała oraz zmodyfikowanie stylu życia. W czasie trwania programu wyrównania metabolicznego, osoby uczestniczące są wspierane przez certyfikowanego lekarza specjalistę i asystentkę medyczna.

W jaki sposób Indywidualny Program Żywienia redukuje wagę ciała?
Dzięki indywidualnemu planowi żywienia, organizm otrzymuje wszelkie zdrowe i potrzebne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Wybór artykułów spożywczych nie jest oparty tylko na zasadzie obliczeń ich wartości kalorycznych, indeksu glikemicznego czy zawartości tłuszczu, białek i węglowodanów. Kryterium wyboru produktów spożywczych jest przede wszystkim ich wpływ na gospodarkę hormonalną naszego ciała.
Celem jest regulacja wydzielania insuliny, która jest odpowiedzialna za prawidłową przemianę materii.
Proste metody przygotowywania i spożywania posiłków utrzymują długotrwale pożądaną wagę ciała i wyrównują przemianę metaboliczną oraz zmniejszają czynniki ryzyka zachorowania na nadciśnienie tętnicze, udar mózgu zawał serca i cukrzycę.. Udowodniono także że wyrównanie metaboliczne poprawia jakość życia, zmniejsza reakcje alergiczne, zaburzenia snu oraz wykazuje działania „anti-aging” ( przeciw procesom starzenia)

Jaki wpływ na zdrowie ma wyrównanie naszego metabolizmu?
Długotrwałe przestawienie organizmu na opracowane indywidualne zdrowe żywienie w kombinacji z aktywnym stylem życia, zapobiega znanym chorobom cywilizacyjnym. Odbudowa naturalnej metody zdrowego żywienia gwarantuje rekonstrukcję prawidłowych procesów metabolicznych i hormonalnych w organizmie. Udowodniono zwiększenie wydajności biologicznej i koncentracji związanej z napływem energii. Poprawia się również stan fizyczny i psychiczny oraz ustępują zaburzenia snu.
Uczestnicy programu obserwują nie tylko poprawę samopoczucia i zwiększenie energii życiowej ale także redukcję tkanki tłuszczowej z zachowaniem należnej masy mięśniowej. Skóra i tkanka podskórna pozostanie jędrna i gładka.

Kto może uczestniczyć w programie wyrownania metabolicznego? 
Program przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami metabolicznymi, które chcą nie tylko schudnąć, ale także są zmotywowane aby poprawić ogólny stan swojego zdrowia. Szczególnie istotne jest to dla osób z komplikacjami zdrowotnymi z powodu chorób związanych ze złymi nawykami żywieniowymi, nadwagą, zespołem metabolicznym, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami gospodarki lipidowej chorobami reumatoidalnymi lub migreną. Uczestnicy programu osiągają wymierne korzyści z poprawy stanu zdrowia a także niezależnie od wieku energię, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej oraz poprawę jakości życia.
Jeżeli chcą Państwo zapoznać się z zasadami Indywidualnego Programu Żywieniowego Wyrównania Metabolicznego zapraszamy do kontaktu celem ustalenia terminu BEZPŁATNEGO spotkania informacyjnego na którym przedstawimy dowody naukowe (EBM-Evidance Based Medicine) na skuteczność naszego programu

Zapraszamy do KONTAKTU  na stronę www. kusowska.pl

Jakie są zasady działania Indywidualnego Programu Żywieniowego?
Uzyskanie wyrównania metabolicznego zależy od uczestnictwa w 4 fazach programu wyrównania metabolicznego. Na podstawie wyników badań laboratoryjnych, wywiadu lekarskiego i po konsultacji specjalistycznej, zostanie opracowany Indywidualny Program  Żywieniowy Wyrównania Metabolicznego.
W krótkiej fazie przygotowawczej przygotowujemy organizm na prostą i bezproblemową zmianę stylu żywienia.

Podczas fazy ścisłej, trwającej okolo 6 tygodni, organizm przestawia się na nowy, zdrowy sposób żywienia i pojawiają się zmiany dotyczące wagi ciała i samopoczucia.
W łagodnej fazie testujemy ostrożnie żywność, która wcześniej była wykluczona z planu żywienia i wprowadzamy optymalny sposób odżywiania i przygotowywania posiłków.Obserwujemy dalsze zmniejszenie masy ciała i poprawę samopoczucia oraz monitorujemy stosowaną w chorobach towarzyszących farmakoterapię.
Faza utrzymania jest nieograniczona i zaczyna się, od czasu gdy satysfakcja z poprawy wyglądu, zmniejszenia wagi i poprawy samopoczucia będzie optymalna. Osiągnięty sukces utrwalamy przez dalsze przestrzeganie już zaakceptowanych podstawowych zasad żywienia i aktywnego stylu życia.
Wyrównanie metaboliczne gospodarki białkowej, tłuszczowej, węglowodanowej i hormonalnej wpływa na prawidłowe działanie trzustki i normalizacje uwalniania insuliny: Stosowanie inteligentnej kombinacji indywidualnego planu żywienia z zalecanymi regułami, sprzyja kontrolowanemu uwalnianiu insuliny – „wilczy głód” zostaje w ten sposób wyeliminowany a efektywność spalania tłuszczu między posiłkami zwiększa się. Osoby uczestniczące w kompleksowym programie przemiany materii decydują się nie tylko na zdrową redukcję masy ciała i BMI, ale także równocześnie zwiększają witalności i poprawiają jakość swojego życia!
Istnieją dowody naukowe, że prawidłowe żywienie jest podstawą prawidłowego rozwoju naszego organizmu. Indywidualnie opracowany program zdrowego żywienia gwarantuje naturalne i genetycznie uwarunkowane wyrównanie metaboliczne. Indywidualny Program Żywieniowy urzeczywistnia optymalny rozwój naszego ciała, gwarantuje znaczną poprawę stanu zdrowia i jakości życia.

Co osiągniemy przy pomocy  Indywidualnego Programu Żywieniowego?

Redukcja masy ciała i BMI oraz normalizacje zaburzeń metabolicznych i hormonalnych

Poprzez zmianę żywienia – bez głodowania i poszczenia, bez stosowania suplementów diety, tabletek hamujących łaknienie i innych leków – łagodne regulowanie wagi ciała.

Utrzymanie wagi ciała

Brak efektu „ Jo-jo” (szybkie chudnięcie i ponowne szybkie przybieranie na wadze jako efekt wielu diet) Jednorazowo wyregulowany sposób żywienia i przestrzeganie podstawowych zasad, powoduje utrzymanie docelowej masy ciała i BMI.

Poprawa jakości życia

Zmiana sposobu żywienia podnosi ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz prowadzi do zdrowego, młodzieńczego wyglądu, wzrostu aktywności życiowej, zwiększonej aktywności fizycznej, zdolności koncentracji i równowagi emocjonalnej .Po kilku dniach odczuwa się przypływ energii a zmęczenie, znużenie po posiłkach i ociężałość znikają. Rekreacja i ruch dodatkowo wspomagają proces wyrównania metabolicznego.

Efekt przeciw procesom starzenia „anty-aging” U kobiet redukujących wagę ciała nie zaobserwowano powstawania zmarszczek na twarzy i innych częściach ciała. Skóra pozostaje jędrna i gładka na skutek zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej natomiast tkanka łączna i mięśnie nie tracą swojej masy. .

Dlaczego konieczne jest spotkanie informacyjne?

  • Aktualny stan zdrowia – specjalistyczna konsultacja lekarska!
  • Oczekiwania i motywacje uczestnika
  • Prezentacja dowodów naukowych na skuteczność programu wyrównania metabolicznego
  • Uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do utworzenia planu żywienia
  • Pobranie próbek krwi lub ustalenie terminu badań laboratoryjnych.

Co dalej dzieje się z uzyskanymi wynikami badań?
Przy użyciu wyników badań laboratoryjnych uczestnika programu oraz przekazanych lekarzowi informacji, zostanie opracowany indywidualny plan posiłków, który umożliwi prostą i bezproblemową zmianę sposobu żywienia, bez rezygnacji z bogatego wyboru potraw i 3 regularnych posiłków dziennie.
Lekarz specjalista i asystentka medyczna przekaże indywidualny plan żywienia i wyjaśni szczegółowo, w jaki sposób osiąga się zamierzony cel. W ramach spotkań indywidualnych, opiekun będzie wspierał uczestnika we wszystkich fazach planu. Sukces osoby zakwalifikowane do programu jest również sukcesem indywidualnym lekarza specjalisty i współpracowników programu.
Podczas udziału w Indywidualnym Programie Żywieniowym wyrównania metabolicznego ale również po jego zakończeniu, będą często zadawane pytania w jaki usposób udało się tak szybko i korzystnie zmienić masę ciała i uzyskać wysoką aktywność życiową. Proszę zachęcać osoby znajomy, przyjaciół i członków rodziny do wzięcia udziału w programie wyrównania metabolicznego!

Ochrona danych osobowych

Używamy danych osobowych wyłącznie w celu opracowania Indywidualnego Programu Żywieniowego.
Nie przekazujemy Państwa danych osobistych, włącznie z adresem pocztowym i e-mail, do żadnych osób trzecich bez Państwa wyraźnej zgody. Wyjątek stanowią np. laboratorium, biuro rozrachunkowe, partner bankowy lub pomoc techniczna)

www.kusowska.pl