KARDIODIABETOLOGIA - GABINET KONSULTACYJNY

Geriatria

Dr nauk med. Joanna Kusowska nie tylko posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne i naukowe w leczeniu nadciśnienia tętniczego i innych chorób układu krążenia. Jednak przede wszystkim jest lekarzem przyjaznym, cierpliwym i troszczącym się o dobro pacjenta.

Każdego traktujemy indywidualnie! Zapraszamy do kontaktu z nami, by ustalić termin specjalistycznej wizyty w naszym gabinecie.

Czym jest geriatria?

Geriatria zajmuje się chorobami wieku podeszłego, gdyż  w czasie procesu starzenia w naszym organizmie zachodzi wiele niekorzystnych zmian. Jedną z najczęstszych jest nieprawidłowe ciśnienie tętnicze krwi oraz inne dolegliwości i choroby towarzyszące. Nieprawidłowo leczone nadciśnienie często prowadzi do zawału lub udaru mózgu i zwiększa ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych.

Skutki nieprawidłowego leczenia nadciśnienia tętniczego (tzw. nadciśnienie „skaczące”)

  • udaru mózgu
  • choroby serca (w tym zawał serca)
  • uszkodzenia oczu
  • choroby nerek
  • miażdżyca

Nie istnieje niestety skuteczne leczenie powikłań nadciśnienia tętniczego, czyli udaru mózgu. Pacjent po udarze wymaga ustawicznej ogólnomedycznej opieki lekarskiej.


Nonna e nipote

Dobry lekarz  powinien zalecić redukcję czynników ryzyka i prawidłową farmakoterapię nadciśnienia tętniczego oraz udzielić rad dotyczących zapobiegania, rehabilitacji i dalszego leczenia.

Masz obawy dotyczące swojego ciśnienia lub potrzebujesz fachowej pomocy po udarze mózgu? Nie zwlekaj! Umów się na konsultację u specjalisty!