KARDIODIABETOLOGIA - GABINET KONSULTACYJNY

LECZENIE NADWAGI I OTYŁOŚCI

Dr nauk med. Joanna Kusowska oprócz wieloletniego doświadczenia klinicznego i naukowego w leczeniu chorób metabolicznych, posiada także certyfikat  Metabolic Balance – jedynej metody zwalczania nadwagi, której skuteczność udowodniono naukowo! Umów się na konsultację i sprawdź.

Czym jest nadwaga?

Nadwaga to problem, który dotyczy coraz większej ilości Polaków. Z jednej strony może ona być objawem poważniejszych chorób, a z drugiej może takie powodować. Ze względu na to, leczenie nadwagi oraz dieta odchudzająca są bardzo ważne dla naszego zdrowia.

Przyczyny nadwagi

Do najczęstszych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia nadwagi należą:
– złe nawyki żywieniowe – spożywanie posiłków z jednoczesnym oglądaniem telewizji, jedzenie w stresie, nieregularne, szybkie spożywanie posiłków, częste spożywanie niezdrowych przekąsek.
– brak aktywności fizycznej
– czynniki dziedziczne – jeżeli w rodzinie matka lub ojciec cierpią na otyłość, istnieje duże ryzyko, że dziecku również będzie ona zagrażała
– choroby (niedoczynność tarczycy, zespół Cushinga, stany depresyjne)

Leczenie nadwagi

Leczenie nadwagi ma na celu poprawę zaburzeń metabolicznych i poprawę stanu zdrowia pacjenta. Zawsze należy jednak skonsultować się najpierw z lekarzem specjalistą, ponieważ częstą przyczyną nadwagi są różne choroby i przyjmowane leki. Przed rozpoczęciem diety należy ustalić przyczyny wystąpienia otyłości. W tym celu zapraszamy do umówienia się na konsultację z dr Joanną Kusowską, certyfikowanym specjalistą leczącym metodą Metabolic Balance.

Do najczęstszych sposobów walki z nadwagą należą:
– dieta odchudzająca
– leczenie farmakologiczne
– leczenie chirurgiczne
– zmiana stylu życia
– zwiększenie aktywności fizycznej

Zacznij leczenie wraz z dr Kusowską jak najszybciej! Być może unikniesz leczenia chirurgicznego lub farmaceutycznego. Umów się na specjalistyczną konsultację.